تبلیغات
صدایی برای بیصدایان - کمک برای تأمین غذای قوها

کمک برای تأمین غذای قوها در سال هفتم حضور این میهمانان باشكوه

wWw.Animals-Lover.Mihanblog.com | صدایی برای بیصدایان

برای مشاهده متن کامل به ادامه مطلب بروید.


پس از فرود حدود پانصد قو در پاییز گذشته در وزراء محله واقع در سرخرود مازنداران از تاریخ ١٨ دى ماه تا این لحظه بیش از 3500 قوی مهاجر دیگر نیز از راه رسیده و به گروه اول پیوستند.

این تجمع، صحنه ای نادر و شگفت انگیز را پدید آورده است که در عین حال نگران کننده، مخاطره آمیز و پر مسئولیت است. 

پر مسئولیت برای ما که میزبانی این مهاجران را عهده داریم.

حضور این تعداد قو در یک منطقه محدود با وجود داشتن مزایا، معایب و مشكلاتى نیز دارد.

<< جمعیت قو ها نسبت به ظرفیت محل زمستانگذرانى فعلی شان بسیار زیاد میباشد و غذای کافی برای این جمعیت در دسترسشان نیست، به مجرد ایجاد شرایط بى غذایى ابتدا تعدادى از قوها دچار ضعف شده و توان پرواز خود را از دست میدهند، شیوع بیمارى نیز در این شرایط دور از انتظار نخواهد بود و صدها قو به این ترتیب جان خود را در محل از دست خواهند داد.

قوهاى قوى تر نیز وادار به پراكنده شدن در مناطق ناامن اطراف جهت یافتن چراگاه و غذا خواهند شد 

با توجه به اینكه جمعیت قوها در سالهاى گذشته به بیش از ١٠ هزار بال نیز رسیده بود احتمال میرود جمعیت هاى بیشترى نیز طى روزهاى آینده به جمعیت فعلى اضافه شوند. 

متاسفانه غیر از محدوده وزراء محله سرخرود كل منطقه و استان براى زمستانگذرانى قوها و سایر پرندگان مهاجر از هر نظر ناامن میباشد و به همین دلیل فراهم آوردن شرایط مناسب جهت استمرار حضور قو ها در محدوده امن بسیار ضروریست.

..................................

حمایت مالى امروز علاقمند واقعى حفظ طبیعت از این پرندگان براى تأمین و خرید غذاى مورد نیاز تا اوایل اسفند ماه كه قوها عازم مناطق شمالى تر و زیستگاه هاى زادآورى خود میشوند جان بسیارى از این پرندگان را نجات خواهد داد و امید به بهبود وضعیت فعلى و بازگشت این پرندگان به زیستگاهاى طبیعى را با همت مسئولین، زنده نگاه خواهد داشت.
....................................
قیمت هر تن گندم یك میلیون تومان و قیمت هر تن ذرت نهصدهزار تومان میباشد.
قیمت اعلام شده از قیمت واقعى این محصولات در بازار كمتر میباشد، با هماهنگى نیروهاى اجرایى منطقه امكان خرید غلات مرغوب با قیمت پایینتر از قیمت بازار جهت استفاده قوها فراهم گردیده است. 
.....................................
شایان توجه است تمامی هزینه های حضور افراد داوطلب که به جهت حفاظت و تغذیه این پرندگان فعالیت میکنند به عهده خود این افراد میباشد و همه کمک های شما صرفا برای خرید غلات هزینه خواهد شد.
...................................
در صورت تمایل هر یک از افراد علاقمند به اطلاع از روند کار فاکتورهای خرید غلات همواره آماده ارایه خواهند بود.
.....................................
همچنین شما میتوانید خودتان به منطقه سفر کرده و اقدام به خرید گندم یا ذرت کنید و سپس << با هماهنگی مأمورین محیطزیست مستقر در كانكس محیطبانى در وزراء محله سرخرود و یا شماره تماسى كه در ادامه اعلام شده است>>، کیسه هاى غلات را در انباری که در نزدیکی محل زمستانگذرانى قو ها به هدف نگه داری دانه ها قبل از پخش در اختیار قرار داده شده است قرار داده و بعد از غروب آفتاب در پخش دانه ها همراه مأمورین و همیاران منطقه همكارى فرمایید.

نحوه پخش به این شکل است که ابتدا کیسه های گندم و ذرت درون قایق کوچک و سبکی که به همین منظور تهیه شده است قرار داده شده و سپس ٢ نفر این قایق را در داخل شالیزار هول داده و دانه ها در محل مناسب توزیع میگردد.

به جهت حفظ آرامش پرندگان این عمل بعد از تاریکی هوا انجام میشود.

شماره كارت و حساب جهت دریافت كمك هاى طبیعت دوستان و علاقمندان حیات وحش :

Bank Tejarat 
شماره كارت : 5311 7004 5310 6273
شماره حساب : 0003802508114
كد شعبه : 362
...
Bank Melat
شماره كارت : 7509 8103 3378 6104
شماره حساب : 4483252895
كد شعبه : 65235
...
در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با این شماره تماس حاصل فرمایید:
73 15 177 0912
شماره تماس فوق صرفا به جهت انجام هماهنگی برای تهیه غذا پرندگان اعلام میشود ؛ خواهشمند است از تماس با این شماره برای تنظیم برنامه های عکاسی، تفریحی و تورهای طبیعتگردی خودداری فرمائید.
....
<< یاری رسانی شما برای بقا این میراث طبیعى زیبا اقدام بسیار شایسته ای خواهد بود .>>

به امید دیدارتان.

محمدعلی الله قلی - کارشناس حیات وحش

لطفا این پست را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.موضوعات مرتبط : حمایت از حیوانات،
برچسب ها : کمک برای تأمین غذای قوها، غذا سانی به قوهای مهاجر، کمک به حیوانات، حمایت از حیوانات، پرندگان مهاجر، قوهای سرخرود، کمک برای حفظ محیط زیست،


تاریخ : شنبه 26 دی 1394 | بازدید : مرتبه | 10:26 ب.ظ | نویسنده : ایران دوست | نظرات