تبلیغات
صدایی برای بیصدایان - انقراض خاموش در انتظار قدبلندترین جانور جهان

انقراض خاموش در انتظار قدبلندترین جانور جهان

http://media.isna.ir/content/1417867567268_giraffe-in-africa.png/4

برای مشاهده متن کامل به ادامه مطلب بروید.


فشارهای ناشی از شکار غیرقانونی و نابودی زیستگاه، زرافه‌های آفریقایی را آرام آرام به سمت انقراض پیش می‌برد.

به گزارش ایسنا، کارشناسان حیات وحش هشدار می‌دهند شکار غیرقانونی و نابودی زیستگاه‌ها، زرافه‌های آفریقایی را با خطر انقراض خاموش روبرو کرده است.

شکار غیرقانونی و رشد جمعیت انسان طی ۱۵ سال اخیر جمعیت زرافه‌های آفریقایی را ۴۰ درصد کاهش داده است.


این اطلاعات به تازگی از سوی صندوق حفاظت از زرافه‌ها که مقر آن در نامیبیاست اعلام شده است. جالب اینجاست که تاکنون عده معدودی متوجه این انقراض خاموش هستند.

کاهش جمعیت زرافه‌های آفریقایی بر خلاف سایر جانوران سمبلیک آفریقا نظیر گوریل‌ها و کرگدن‌ها، دور از چشم طرفداران حیات وحش رخ می‌دهد و این یک انقراض خاموش است.

«ژولین فنسی» مدیر کل صندوق حفاظت از زرافه‌ها با بیان این مطلب افزود: در برخی کشورها تنها چند صد راس زرافه آفریقایی باقیمانده است.

به گزارش ایسنا به نقل از اینترنشنال بیزینس تایمز، این گزارش که نسخه نهایی آن سال آینده منتشر خواهد شد، نشان می‌دهد در سال ۱۹۹۹ میلادی، قاره آفریقا شاهد حضور ۱۴۰ هزار راس زرافه بوده که امروز تنها کمتر از ۸۰ هزار راس زرافه آفریقایی باقیمانده است. در نیجر در حال حاضر کمتر از ۳۰۰ زرافه آفریقای غربی وجود دارد.

«آن داگ» کارشناس کانادایی زرافه‌ها می‌گوید:‌ در حال حاضر ۹ گونه زرافه در جهان وجود دارد که احتمالا برخی از این گونه‌ها را به زودی از دست خواهیم داد. شرایط وحشتناکی است زیرا ممکن است این گونه به کلی منقرض شود.

موضوعات مرتبط : حمایت از حیوانات، اخبار و مقاله درباره حیوانات،
برچسب ها : انقراض خاموش در انتظار قدبلندترین جانور جهان، زرافه، انقراض زرافه، جمعیت زرافه ها،


تاریخ : پنجشنبه 20 آذر 1393 | بازدید : مرتبه | 03:20 ب.ظ | نویسنده : ایران دوست | نظرات