تبلیغات
صدایی برای بیصدایان - نخستین تصویر از «شیطان سیاه دریایی»!

نخستین تصویر از «شیطان سیاه دریایی»!

http://arw.ir/wp-content/uploads/2014/11/Animal-Rights-Watch-ARW-8145.jpg

برای مشاهده متن کامل به ادامه مطلب بروید.اعماق اقیانوس‌ها دنیایی حیرت‌انگیز است که هنوز بسیاری از اسرار آن کشف نشده و ثبت تصاویر نادر از یک «دیوماهی سیاه» برای نخستین بار، شاهدی بر این مدعاست.

به گزارش ایسنا، زیست‌شناسان و متخصصان علوم دریایی بالاخره موفق شدند تصویری از یک «قلابچه ماهی» نادر را که با نام «دیوماهی» شناخته می‌شود، ثبت کنند. تاکنون مشاهده «دیوماهی»‌ها تنها شش بار در تاریخ ثبت شده و اطلاعات بسیار کمی درباره این آبزی وجود دارد. کارشناسان آکواریوم موسسه تحقیقاتی «مونتری بی» (MBARI)‌ از مشاهده تصاویر یک «قلابچه ماهی» یا همان دیوماهی در اعماق ۶۰۰ متری آب‌های منطقه «مونتری کانیون» شگفت زده شدند.

ثبت تصاویر ویدئویی این جانور به متخصصان این امکان را می‌دهد تا رفتارهای این ماهی بسیار ناشناخته را تحلیل کرده و اطلاعات بهتری از این ماهی، خاستگاه و رفتار تهاجمی آن کسب کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از مورنینگ ورتیکال، قلابچه ماهی ساکن آب‌های عمیق اغلب به عنوان یک ماهی بسیار زشت شناخته می‌شود و به همین دلیل در انیمیشن‌ها به آن لقب «دیوماهی سیاه» داده‌اند اما با وجود این دید منفی به این ماهی متخصصان معتقدند دیوماهی بسیار زیباست.

موضوعات مرتبط : معرفی حیوانات گوناگون،
برچسب ها : شیطان سیاه دریایی، دیوماهی سیاه، ماهی بسیار ناشناخته، ماهی بسیار زشت، معرفی حیوانات گوناگون،


تاریخ : سه شنبه 4 آذر 1393 | بازدید : مرتبه | 05:25 ب.ظ | نویسنده : ایران دوست | نظرات