تبلیغات
صدایی برای بیصدایان - مار غول‌پیکر حریف لاک‌پشت نشد

مار غول‌پیکر حریف لاک‌پشت نشدبرای مشاهده متن و تصاویر کامل به ادامه مطلب بروید.


یک گردشگر فرانسوی که برای عکاسی از مناظر طبیعی «لوس لیانوس» در ونزوئلا به این منطقه رفته بود، با صحنه شکار یک لاک‌پشت توسط یک مار آناکوندا مواجه شد.

به گزارش «فرارو»، آناکوندای سبز آمریکای جنوبی که به عنوان غول‌پیکرترین مار در جهان شناخته شده است، به سختی تلاش می‌کرد که یک لاک‌پشت کوچک را ببلعد اما پس از نیم‌ساعت کلنجار رفتن با طعمه سفت و سخت خود، لاک‌پشت از چنگش فرار کرد.

آناکوندای سبز که تا طول ۸٫۸ متری و وزن ۲۲۷ کیلوگرمی رشد می‌کند و قطر بدنش گاه به ۳۰ سانتیمتر نیز می‌رسد، معمولا از خوک، آهوها، پرندگان، سوسمار و حتی پلنگ تغذیه می‌کند اما این بار نتوانست یک لاک‌پشت کوچک را ببلعد.

این مار غیر سمی معمولا با کمک گرفتن از ماهیچه‌های قدرتمندش شکار را خفه می‌کند و کل بدن شکار را یک‌جا می‌بلعد و پس از آن برای هفته‌ها و گاه ماه‌ها بدون غذا به زندگی خود ادامه می‌دهد.

«ژان میشل لابت» عکاس و گردشگر فرانسوی که شاهد این صحنه بود و سخت مجذوب مقاومت لاک‌پشت شده بود در فرار این حیوان بی‌تاثیر نبوده است.

او در ذیل عکس‌هایی که برای سایت «کترز» فرستاده، نوشته است: «پس از اینکه از نماهای مختلف مبارزه نابرابر را عکاسی کردم، در فرصت مناسب به لاک‌پشت کمک کردم تا از مهلکه فرار کند». شاید به همین خاطر عکسی از فرار لاک‌پشت در میان عکس‌های ارسالی او نیست.


موضوعات مرتبط : گالری تصاویر حیوانات،
برچسب ها : مار غول‌پیکر حریف لاک‌پشت نشد، جنگ مار و لاک پشت، نبرد مار و لاکپشت، لاک پشت،


تاریخ : سه شنبه 6 آبان 1393 | بازدید : مرتبه | 08:24 ب.ظ | نویسنده : ایران دوست | نظرات