تبلیغات
صدایی برای بیصدایان - فقط ۶ کرگدن سفید شمالی در جهان باقیمانده است

فقط ۶ کرگدن سفید شمالی در جهان باقیمانده است

http://media.isna.ir/content/1413715489770_Sudan-northern-white-rhin-011.jpg/4

برای مشاهده متن کامل به ادامه مطلب بروید.

با مرگ یک کرگدن سفید شمالی در کنیا در حال حاضر تنها شش عدد از این پستاندار در حیات وحش باقیمانده است.

به گزارش ایسنا مرگ «سونی» کرگدن سفید شمالی ۳۴ ساله در کنیا که یکی از دو کرگدن نر زنده از این گونه در جهان محسوب می‌شد، موجی از نگرانی برای آینده کرگدن‌های سفید را فرا گرفت.

اداره محیط زیست و حیات وحش کنیا با اعلام خبر مرگ این کرگدن سفید شمالی در کنیا، تعداد کرگدن‌های سفید زنده شمالی در جهان را تنها شش راس اعلام کرد.

سونی ۳۴ ساله نخستین گونه کرگدن سفید است که در باغ وحش متولد شد. لاشه این کرگدن سفید در معرض خطر روز جمعه توسط محیط بانان منطقه حفاظت شده «ال پژتا» در نزدیکی «نایروبی» پیدا شد.

اگرچه در حال حاضر در دشت‌های صحرای آفریقا هزاران کرگدن سفید جنوبی وجود دارد اما ده‌ها سال شکار بی‌رویه، نسل کرگدن‌های سفید شمالی را به انقراض نزدیک کرده است.

به گزارش ایسنا به نقل از «آبزرور»، سونی یکی از دو راس کرگدن سفید شمالی نر با توانایی زاد و ولد محسوب می‌شد که بنا بر اعلام محیط بانان، توسط شکارچیان کشته نشده و علت مرگ آن همچنان نامعلوم است. سونی در سال ۱۹۸۰ میلادی در باغ وحش «دوورکرالف» جمهوری چک متولد شد و یکی از چهار کرگدن سفیدی بود که در سال ۲۰۰۹ میلادی از این باغ وحش به مرکز حفاظت شده «ال پژتا» آورده شد. سوئیت، پدر این کرگدن نیز در سال ۲۰۰۶ میلادی در سن ۳۴ سالگی به مرگ طبیعی تلف شد.

موضوعات مرتبط : اخبار و مقاله درباره حیوانات،
برچسب ها : فقط ۶ کرگدن سفید شمالی در جهان باقیمانده است، کرگدن سفید شمالی، انقراض ککرگدن سفید شمالی،


تاریخ : چهارشنبه 7 آبان 1393 | بازدید : مرتبه | 07:42 ب.ظ | نویسنده : ایران دوست | نظرات