تبلیغات
صدایی برای بیصدایان - سال سیاه برای پلنگ ایرانی

لاشه یک پلنگ ایرانی در پارک ملی گلستان کشف شد


 wWw.Animals-Lover.iR | صدایی برای بیصدایان

برای مشاهده متن کامل به ادامه مطلب بروید.

۲۷ اسفند ۱۳۹۲

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: روز یکشنبه ۱۳۹۲/۱۲/۲۵ لاشه یک پلنگ ایرانی در محدوده پارک ملی گلستان کشف و به این ترتیب متاسفانه پلنگ دیگری از طبیعت کشور حذف گردید.

بر اساس بررسی های اولیه این پلنگ حدود دو ماه پیش در جاده جنگل گلستان بر اثر برخورد با یکی از خودروهای عبوری زخمی شده اما تلف نمیشود و به جنگل پناه می برد ولی متاسفانه پس از مدتی بر اثر جراحات وارده جان خود را از دست می دهد.

تصویر: لاشه پلنگ ایرانی کشف شده در پارک ملی گلستان

 wWw.Animals-Lover.iR | صدایی برای بیصدایان


مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان گلستان در این باره گفت: این پلنگ، یک پلنگ بالغ بوده است که بخشی از لاشه آن باقیمانده و قسمتی نیز توسط حیوانات دیگر خورده شده بود.

احمد دباغیان افزود: بقایای لاشه پلنگ به اداره کل حفاظت محیط زیست استان گلستان ارسال شده است تا ضمن بررسی های کارشناسی علت دقیق مرگ این پلنگ مشخص شود.

عبور جاده آسیایی از قلب پارک ملی گلستان باعث شده است تعداد زیادی از گونه های جانوری ارزشمند از جمله پلنگ، خرس قهوه ای، مرال و … طی چند سال گذشته بر اثر برخورد با خودروهای عبوری در این جاده از بین رفته اند و تعداد زیادی نیز زخمی شده و پس از مدتی در بخش های دیگری از پارک تلف شده اند و کسی متوجه آنان نشده است.

موضوعات مرتبط : حمایت از حیوانات، اخبار و مقاله درباره حیوانات،
برچسب ها : سال سیاه برای پلنگ ایرانی، لاشه یک پلنگ ایرانی در پارک ملی گلستان کشف شد، پلنگ ایرانی، کشتن پلنگ ایرانی، لاشه پلنگ، اخبار حیوانات،


تاریخ : چهارشنبه 28 اسفند 1392 | بازدید : مرتبه | 05:01 ب.ظ | نویسنده : ایران دوست | نظرات