تبلیغات
صدایی برای بیصدایان - تصویر برداری از چهار یوزپلنگ آسیایی

تصویربرداری از چهار یوزپلنگ آسیایی پس از شکار یک میش وحشی در توران ۱۶ بهمن ۱۳۹۲

wWw.Animals-Lover.iR | صدایی برای بیصدایان

برای مشاهده متن کامل به ادامه مطلب بروید.پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: محیط بانان ذخیره گاه زیستکره توران روز شنبه ۹۲/۱۱/۱۲ ساعت ۱۳٫۳۰ هنگام گشت زنی در منطقه حفاظت شده توران در نقطه ای نزدیکی پاسگاه دلبر، متوجه حضور ۴ قلاده یوزپلنگ آسیائی شامل یک یوز مادر و ۳ توله اش در حاشیه جاده می شوند.

توله یوزها با مشاهده خودروی محیط بانان فرار کرده و به بالای تپه ای پناه می برند اما یوزپلنگ مادر پس از حدود ۲۰ الی ۳۰ متر عقب نشینی فرار نمی کند و دائما توله های خود را صدا میزند.

محیط بانان از نوع رفتار و و فرار نکردن یوز مادر حدس می زنند لاشه شکاری در اطراف وجود دارد، بنابراین محل را ترک می کنند.

پس از گشت زنی محیط بانان مجددا به محل مشاهده یوزه مراجعه و در بررسی اطراف محل لاشه یک راس میش وحشی که توسط یوزها شکار شده و بخشی از آن خورده شده بود.

در ۲۷ مهرماه سال جاری نیز یک یوز ماده به همراه چهار توله اش در منطقه حفاظت شده توران مشاهده شدند که حدود ۲۵ کیلومتر با منطقه مشاهده این یوز ماده و سه توله اش در نزدیکی پاسگاه دلبر فاصله داشته و اصولا دو خانواده متفاوت از یکدیگر می باشند.
موضوعات مرتبط : اخبار و مقاله درباره حیوانات،
برچسب ها : تصویر برداری از چهار یوزپلنگ آسیایی، یوزپلنگ آسیایی، یوز ایرانی، زیستگاه یوزپلنگ آسیایی، منطقه حفاظت شده توران، یوز آسیایی، صدایی برای بیصدایان،


تاریخ : چهارشنبه 16 بهمن 1392 | بازدید : مرتبه | 09:31 ب.ظ | نویسنده : ایران دوست | نظرات